Получи оферта за:

Зидане

Изграждането на стени с тухли става лесно и бързо, стига да знаете как. Колко дебела да е стената зависи от функциите, за които е предназначена.

Керамичните тухли са едни от най-често използваните строителни материали. Големите тухли са съвременния избор, тъй като използването на качествени такива предоставя бързо и лесно зидане, със отлични прави стени. Керамични тухли с вертикални отвори все повече се налагат на нашия пазар - най-известният представител е тухлата Поротерм, която притежава висока якост и добри топлоизолационни характеристики. Блокчетата от газобетон са голямоформатни тухли с изключителни топлоизолационни характеристики. Те са леки, имат разнообразни размери и са лесно обработваеми. Като разходна норма може да използвате следната: блокче 60 см. на 25 см. за покриване на 6.7 кв. м. площ без значение дебелината.

Разтворите които се използват при зидането на тухли са различни според вида и свойствата на тухлите, както и типа на конструкцията. Тухленият зид трябва да бъде достатъчно здрав да понася вертикалното натоварване и да го пренася върху носещите елементи.

Необходимо е първо да направите мащабна скица на своята идея, а след това да разчертаете мястото на стената върху добре подравнен и почистен под. Но ако подът е неравен, положете първия ред блокчета върху цименто-пясъчен разтвор, останалите залепяте с лепилен разтвор, който трябва да се нанася равномерно. За да постигнете най-подходяща дебелина на лепилото, използвайте назъбена лопатка, която е широка колкото дебелината на блокчето. Подравнете всички блокчета хоризонтално и вертикално с мастар, нивелир или гумен чук. Минимумът за разминаване на вертикални фуги е 10см, препоръчва се то да бъде половин блокче. Коригирайте разминаванията между хоризанталността и равнинността на редовете с ренде или шлайф. Почистете обработената повърхност с четка или метла. Трябва да укрепвате стената към съществуващата вече конструкция през минимум 3 реда зидария. Задължително е стената да завърши на дистанция 2 см от тавана. Получилата се фуга между тях се запълва с монтажна пяна.

За да закрепите касите на прозорците и вратите, използвайте дюбели, специални винтове или пирони за газобетон. Шурцовете трябва да стъпват минимум по 25 см. от двете страни на зида. Преди да го залепите, проверете на сухо дали е хоризонтален, ако не е – коригирайте. Запълнете фугите между стената и касите на вратите и прозорците с монтажна пяна.

Тухлите се редят хоризонтално, като хоризонталните редове са един над друг. Тухлите се полагат лежащи върху широката си страна. Ако разполагате с тухли „единички“, използвайте блокова, кръстата, напречна и други превръзки. При големите тухли, превързването е улеснено, тъй като редовете са единствено надлъжни. За да изравните вертикалния ред, изрежете тухлите с машина или трион според вида им.

Все пак се оказва, че зидането не е така лесно за човек, който за първи път се сблъсква с тази задача. Ние от Архи Индъстри ЕООД, работим със специалисти, изпълнявали безброй квадрати зидария, които с удоволствие ще ви помогнат в нелеката за вас задача – зид.

photo-gallery

Галерия със снимки на нашите проекти.

МОЛЯ изчакай малко .е е спешно